اینترنت پرسرعت و وضعیت آن در کشورهای دیگر

اینترنت پرسرعت و وضعیت آن در کشورهای دیگر

خدمات اینترنت پرسرعت به اندازه برق و آب در دنیای امروز بسیار مهم شده است. این دروازه، دروازه همه چیز است ، از آموزش تا اخبار ، دوستیابی ، ناهار خوری و همه نوع سرگرمی ، از جمله بازی ، موسیقی و آنچه که قبلا “تلویزیون” می نامیدیم. برای اکثر آمریکایی ها ، هم اکنون اتصال به اینترنت قابل اعتماد و پرسرعت بخشی اجباری از زندگی شغلی و خانوادگی است.

اینترنت پرسرعت
اینترنت پرسرعت

اینترنت پرسرعت برای همه

از آنجا که بسیاری از زندگی ما به توانایی دسترسی به شبکه جهانی اینترنت گره خورده است ، سرعت اینترنت امروز بیش از هر زمان دیگری مهم است. طبق گزارش سال ۲۰۱۷ ، ایالات متحده با ۱۸.۷ مگابیت بر ثانیه ، دهمین بالاترین سرعت اینترنت در جهان را دارد (نگاه کنید به این گزارش PDF). اما اینترنت پرسرعت هنوز در ایالات متحده به طور همگانی در دسترس نیست: تقریباً ۷٪ از جمعیت ، یا ۱۹ میلیون آمریکایی ، نمی توانند به اینترنت پرسرعت یا داده های نامحدود دسترسی داشته باشند ، زیرا هنوز به یک ارائه دهنده باند پهن دسترسی ندارند( طبق گزارش سال ۲۰۱۸ مؤسسه FCC ) و حتی نمی‌توانیم در مورد مقیاس مشکل توافق کنیم. یک نظرسنجی اخیر از شرکت تحقیقاتی NPD Group تخمین را خیلی بیشتر می کند: این گزارش می گوید که ۱۰۰ میلیون آمریکایی به سرعت ۲۵ مگابیت در ثانیه یا بیشتر دسترسی ندارند. گزینه های اینترنت ، سرعت بارگذاری ، سرعت دانلود و موارد دیگر به دلیل موقعیت مکانی بسیار محدود هستند.

اینترنت پرسرعت
اینترنت پرسرعت

همچنین بخوانید: اینترنت و انواع روش های اتصال به آن

در این مقاله به بررسی انواع اتصالات اینترنت، سرعت آن‌ها و اطلاعات فنی میپردازیم

انواع اتصالات اینترنت پرسرعت

با این اوصاف ، اکثر آمریکایی ها حداقل به نوعی از سرویس های پرسرعت از ارائه دهنده خدمات اینترنت (که اغلب همان تلویزیون کابلی و ارائه دهنده خدمات تلفن آنها است) دسترسی دارند. غالباً ، این کابل ، اینترنت یا یک اتصال مشترک دیجیتال است که معمولاً با نام DSL شناخته می شود. اگر خوش شانس باشید ، فیبر است که سرعت بیشتری را ارائه می دهد. اگر کمتر خوش شانس باشید ، این یک اتصال ماهواره ای یا LTE ثابت است. به عنوان آخرین چاره برای کسانی که در مناطق دور افتاده روستایی و دوردست قرار دارند ، دسترسی به اینترنت با شماره گیری وجود دارد ، اما این سرعت سریع را ارائه نمی دهد. و اکنون ارائه دهندگان خدمات اینترنتی که گزینه های ۵G را ارائه می دهند ، شروع به ظهور می کنند. در اینجا چگونگی رتبه بندی انواع مختلف خدمات اینترنتی به ترتیب سریعترین اینترنت به کندترین اینترنت آورده شده است:

نوع اتصالرنج پهنای باند (برحسب Mbps)رنج قیمتی
فیبر نوری۵۰-۱۰۰۰۵۰-۱۰۰ دلار
کابل۲۵-۲۰۰۵۰-۱۵۰ دلار
DSL۵-۴۵۴۰-۸۰ دلار
ماهواره۱۰-۳۰۵۰-۱۵۰ دلار
اتصال LTE۵-۱۰۵۰-۸۵ دلار
Dial-up۰.۵-۰.۴۵-۲۰ دلار
۵G۲۰۰-۴۰۰۰۵۰-۷۰ دلار
قیمت و سرعت اتصالات اینترنت

بخشی از مقاله جاستین جف انتشاریافته در وب‌سایت C|Net