راهنمای انتخاب دامنه وب سایت

راهنمای انتخاب دامنه وب سایت را می توانیم اینگونه آغاز کنیم که نخستین گام در طراحی سایت انتخاب نام دامنه یا Domain است. یک دامنه خوب باید پارامترهای گوناگونی داشته باشد، ابتدا اینکه باید شامل نام برند شما باشد و بعد از این باید مرتبط با فعالیت شما نیز باشد مهم‌تر این‌که، نام دامنه باید کوتاه باشد اما پس از رعایت تمام این نکات به معمای انتخاب پسوند برای دامنه‌مان بر میخوریم. حتما تابه‌حال پسوندهای مختلفی را از جمله com ، org ، info و… را در اینترنت دیده اید اما این‌ها به چه معنا هستند؟ در ادامه این مقاله با معنای هرکدام آشنا شوید و سپس تصمیم درستی اتخاذ کنید.

۱- دامنه (com.):این دامنه نامش مخفف (Commercial) به معنای تجاری و بازرگانی است و در طراحی سایت برای مشاغل و شرکت‌‎ها استفاده می‌شود.

۲- دامنه (net.):این دامنه که نامش مخفف (Network) به معنای شبکه است؛مناسب ارائه‌دهندگان سرویس‌های اینترنت و دیگر خدمات است.

تفاوت دامنه ها و انتخاب درست دامنه

۳- دامنه (name.):این دامنه همانطور که از نامش پیداست برای سایت های شخصی بسیار مناسب است.

گروه خدمات وب مشکات ارائه دهنده انواع خدمات نوین تبلیغات و طراحی وب

۴- دامنه (org.):این دامنه نامش مخفف (Organization)به معنای نهاد است و برای ارگان‌های دولتی یا علمی و هلدینگ‌ها بسیار مناسب است.

برای دریافت مشاوره بیشتر و دقیق تر با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش فنی گروه خدمات وب مشکات در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

راهنمای انتخاب دامنه وب سایت
انتخاب دامنه وب سایت
How To Choose a domain name

۰۲۱۸۸۰۶۲۹۳۱

۰۹۱۲۸۹۹۷۸۹۵

[email protected]

instagram: @meshkat.web