طراحی سایت

طراحی سایت

امروزه با توجه به فروش غیر حضوری و آنلاین در همه ی زمینه ها از جمله مواد غذایی، پوشاک و… طراحی سایت امری رو به پیشرفت و رونق است. تا جایی که دیگر مردم تمایلی به خرید حضوری از خود نشان نخواهند داد. چرا که تهیه ی موارد مورد نیازشان از طریق خرید به وسیله ی شبکه های اجتماعی و انواع سایت های معتبر علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت مقرون به صرفه تر و سریع تر هم اتفاق می افتد. و به این گونه است که این روزها هرشرکت و فروشگاه و مراکز خریدی که می شناسید یک سایت معتبر برای معرفی خود و خدمات و شناساندن و تبلیغات محصولات خود دارد. و از این طریق فروش و ارسال محصولات خود را به سراسر کشور ممکن و آسان کرده است و به کسب و کار خود رونق چشم گیری بخشیده اند.

قابل به ذکر است که طراحی سایت معمولا مانند هر کار و حرفه ی دیگری که نیازمند کاردان مخصوص به خود است این حرفه هم به طراحانی قابل و با تبحر و حرفه ای نیاز دارد تا یک سایت متناسب و پرکاربرد را برای فروشگاه ها شرکت ها و … فرموله کند. معمولا طراحی سایت ها به دونوع ایجاد می شوند:

طراحی سایت
طراحی سایت

طراحی سایت شرکتی

این سایت ها برای ارائه محصولات تولید شده توسط شرکت ها و در جهت اهداف شرکت فرموله می گردند و این امکان را برای مشتریان فراهم می کنند که در هر ساعت از شبانه روز بتوانند به اطلاعات و امکانات مربوطه دسترسی داشته باشند. هم چنین از ویژگی های دیگر وب سایت های شرکتی این است که علاوه بر معرفی محصولات خود به مشتریان و موفقیت در رقابت بین همکاران می توان به کم هزینه و مقرون به صرفه بودن این راه تبلیغاتی نسبت به تبلیغات از طریق تلوزیون و بیلبوردها اشاره کرد.

طراحی سایت اختصاصی

این نوع سایت ها برای فروشگاه یا مراکز خصوصی طراحی می گردند از جمله طراحی سایت های فروش فرش و مبل، لوازم خانگی، مواد غذایی، پوشاک و لباس، کیف و کفش، لوازم آرایشی بهداشتی، اسباب بازی، لوازم التحریرو….. و از دیگر سایت های قابل طراحی می توان سایت مدرسه و مهد کودک، سایت های مراکز و سالن های ورزشی، طراحی سایت خبری، سایت بازرگانی، ساییت خودرو و… اشاره کرد. که با این هدف که محصولات و فعالیت های خود را در سراسر جهان به تبلیغ بکشانند. و در ادامه ی آن از درآمدزایی و افزایش مشتری و رونق در کسب و کار دست یابند به راه می افتند.

معمولا این سایت ها به درخواست مدیران و صاحبان فروشگاه ها و مراکزخصوصی توسط طراحان قابل و کارآمد فرموله می گردند. طراحان این سایت ها موظفند که با توجه به خواسته ی مدیران در جهت نیاز فروشگاه این سایت ها را ایجاد کنند.

طراحی سایت
طراحی سایت

ویژگی ها و مزایای طراحی سایت

داشتن یک سایت برای شرکت و یا مراکز فروش خصوصی از مزایا ی زیادی برخورداز است. که هم در جهت رفاه حال مشتریان است. و هم عاملی برای سود دهی و رونق درآمد زایی برای فروشندگان است. در ادامه چندی از این ویژگی ها را برخواهیم شمرد.

 ① از مزایای طراحی سایت می توان به معرفی و شناساندن محصولات به مخاطبان و هم کاران اشاره کرد. و به دنبال آن مشتریان زیادی را در سراسر دنیا به بازدید و خرید از سایت خود ترغیب کرد. این کار می تواند یک ایده ی درآمد زا هم محسوب گردد.

② جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ی اضافی برای رفتن به تمامی فروشگاه ها و مراکز فروش محصولات. برای خرید انواع اقلام و کالاهای مورد نیاز وخرید مقرون به صرفه از سایت های فروش انلاین.

③ جلوگیری از اتلاف وقت و ازدحام مشتری در فروشگاه از دیگر مزایای وب سایت هاست. چرا که دیگر فروشنده ها برای معرفی محصولات خود به هر مشتری نیاز به صرف انرژی و وقت برای توضیحات مربوطه ندارند و با درج ویژگی های هر محصول در سایت ها امر خرید و فروش را هم برای خود و هم برای مشتریان آسان کرده اند.

طراحی سایت
طراحی سایت

همچنین بخوانید : مزایای طراحی سایت با وردپرس

در این مقاله به بررسی یکی از محبوب ترین پلتفرم های طراحی وب سایت متن باز در دنیا می پردازیم.

خدمات و کاربرد های  طراحی سایت

طراحی سایت کاربرد های ویژه ای متناسب با نوع سایت و فعالیت آن مجموعه یا محصولات آن مرکز فروش و فروشگاه دارد. به طور کلی این سایت ها از صفحات و پنل های کاربردی تشکیل شده اند. که هر صفحه ارائه دهنده ی یک خدمات ویژه است که در ادامه به بیان مواردی از این پنل ها ی کاربردی و خدماتی خواهیم پرداخت:

 ●وجود پنل تمامی کالا و اقلام یا فعالیت های مجموعه

در این صفحه از سایت به معرفی تمام اقلام و محصولات مورد فروش و فعالیت هایی که در این مجموعه انجام می گردد می پردازند. در این پنل ها توضیح ریز به ریز و جزئی از موارد گفته شده بیان می شود. تا کاربر به راحتی شناخت کافی از محصولات پیدا کند و به فروشگاه و سایت آن برای خرید اطمینان حاصل کند.

صفحه ی در باره ی ما و تماس با ما

در این صفحه از سایت معمولا طراحان اطلاعاتی از جمله رزومه ی کاری و سوابق و مجموعه فعابیت های انجام شده و افتخارات و… ذکر خواهند کرد. و در جهت تماس با ما طراحان راه های ارتباطی کاربران با فروشگاه و صاحبان سایت و مدیران مراکز را بیان می کنند.( از جمله شماره های تماس یا ادرس ایمیل و ادرس از روی نقشه و …)

پنل راهنما

در تمامی سایت ها یک پنل تحت عنوان صفحه ی راهنما وجود دارد. که برای راهنمایی کاربران و مشتریان جهت بیان روش کارو نحوه ی استفاده از قابلیت های سایت و بهره مندی از خدمات آن ارائه گردیده است.

طراحی سایت
طراحی سایت

سایر موارد

از دیگر صفحات و خدمات انواع سایت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ● صفحه ی خرید انلاین.
  • ● صفحه ی نظر سنجی و انتقادات و پیشنهادات.
  • ● پنل اخبار و مقالات.
  • ● صفحه ی بارگزاری تصاویر با کیفیت و وضوح بالا.
  • ● پنل کاتالوگ ها به صورت پی دی اف یا ویدئو.
  • ● قابلیت هایی از جمله چند زبانه بودن سایت.قابلیت صفحه ی پیش فروش ها. پنل تخفیفات و قابلیت مقایسه ی تمامی اقلام موجود در سایت.
  • ● پنل قیمت و تعرفه.
  • ● قابلیت سرعت بالای لود و بارگزاری صفحات و تصاویر.
نویسنده : آنا سهرابی

این مقاله و مقالات دیگر ما را میتوانید در حساب رسمی ما در ویرگول مطالعه کنید.