طراحی وب و مراحل آن

شاید تابحال راجع به مراحل طراحی وب فکر کرده باشید. پس با ما همراه باشید تا شما را به دنیای خودمان یعنی وبمسترها ببریم و شما را بیشتر با فرایند طراحی سایت آشنا کنیم.

گام اول طراحی وب : داستان سایت‌مان را درک می‌کنیم

نخستین گام برای طراحی سایت این است که داستان آن را درک کنیم و بدانیم دقیقاً برای چه کاری اقدام می‌کنیم،مخاطبان ما که هستند و هدف ما از راه اندازی آن وب سایت چیست.دامنه مناسب انتخاب می‌کنیم و سپس یک استراکچر(چهارچوب عمل) برای خود می‌نویسیم و بر طبق آن فعالیت عملی را آغاز می‌کنیم.

گام اول طراحی وب درک کردن داستان سایت است
طراحی سایت

گام دوم طراحی وب : محتوای درون سایت‌را کامل می‌کنیم

گام دوم تکمیل محتواست؛ در این مرحله است که محتوای مورد نظر ما باید برای قرار گیری در سایت آماده شود. اگر قصد معرفی محصول را داریم، باید از آن‌ها عکاسی کنیم و برای آن‌ها مطالبی را به رشته تحریر در بیاوریم. مطالب بلاگ و معرفی سایت و سایر بخش‌‎ها را بنویسیم و مطمئن شویم که هیچ قسمتی از سایت خالی از محتوا نیست. این وظیفه توسط تیم تحریریه انجام می‌شود.

تولید محتوای وب سایت

گام سوم طراحی وب : به ظاهر سایت می‌پردازیم

پس از آن نوبت به امورگرافیکی می‌رسد. الآن گرافیست‌ها هستند که باید هرچه در چنته دارند ارائه دهند و ایده‌های خود را روی سایت پیاده کنند. پس از آن‌  وقت انتقال محتوا به طرح اصلی است تا پیش نمایشی از آن‌چه تا به این‌جا کرده ایم بدست آوریم. حال این پیشنمایش را به تأئید صاحبان وب سایت می‌رسانیم و اگر تأئید شد کار را ادامه می‌دهیم.

طراحی وب سایت

گام آخر را محکم برمی‌داریم

حال تقریباً نیمی از راه را پشت سر گذاشته‌ایم. و زمان،زمانِ کدنویسی سایت و تبدیل شکل ظاهری آن به کدهایی است که توسط وب سرور خوانا باشد. این‌جاست که دانش و مهارت تیم برنامه‌نویس به کار می‌آید و این فرایند را تکمیل می‌کند. بعد از پایان کارکدنویسی تمام محتوای سایت درون آن قرار می‌گیرد. بعد از بررسی‌ها و تست‌های چندروزه وب سایت روی ‎وب سرور بارگذاری می‌شود و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

برنامه نویسی وب سایت
طراحی وب